DULA

Jste těhotná a chcete se připravit na porod a šestinedělí? Toužíte mít vedle sebe oporu, někoho, kdo vás podpoří ve vašich kompetencích, vyslechne, podrží za ruku, předá důležité informace? 

Jako dula České asociace dul provázím ženy těhotenstvím a připravuji na porod i šestinedělí. Doprovázím ženu/pár k porodu a jsem oporou v období šestinedělí. Pracuji s rebozo šátkem, bylinnou napářkou, aromaterapií...

Působím v Jihočeském kraji.

V případě zájmu o seznamovací schůzku nebo zodpovězení jakýchkoliv otázek mě neváhejte kontaktovat.

Cenová nabídka zde.


LAKTAČNÍ PORADKYNĚ

Jste těhotná a chcete se připravit na kojení? Máte malé miminko a nejste si jistá, zda se kojí správně? Řešíte s miminkem problémy při kojení, pláč, nepřibírání na váze, nejste si jistá, co a jak?

Jako laktační poradkyně Mamila připravuji ženy na kojení již před porodem, po porodu pomáhám ženám a miminkům najít cestu k co největší harmonii, pohodě při kojení a společném soužití. Snažím se vždy vyslechnout a předat informace a praktické tipy, jak s danou situací pracovat. Většina pojišťoven laktační poradenství proplácí. Působím v Jihočeském kraji, České Budějovice a okolí.

V případě zájmu o přípravu na kojení nebo laktační poradenství mě neváhejte kontaktovat.

Cenová nabídka zde


PŘEDPORODNÍ KURZY

Přejete si jít k porodu informovaná a s jasnou představou, co je právě pro vás a vaše miminko to nejlepší? Chcete si projít informace o těhotenství, všech třech dobách porodních i šestinedělí a kojení z pohledu WHO a zároveň se dozvědět, jak to chodí v porodnicích a jaké jsou mezi nimi rozdíly? Chcete vědět, jak si sepsat porodní přání, co to vlastně je a proč je dobré ho mít?

To vše probíráme na 8 lekcích, kde se můžete kdykoli na cokoli zeptat. Dostanete brožuru Cesta ke spokojenému porodu od Hnutí za aktivní mateřství a ke každé lekci vytištěné podklady s tipy a vysvětleními. V průběhu kurzu si můžete půjčovat knížky k tématům, která probíráme, vyzkoušíte si rebozo šátek a práci s ním. Váš doprovod může zdarma docházet na celý kurz spolu s vámi. Kurz trvá 8 týdnů. Lekce probíhají vždy ve středu od 16:00 hodin, ve studiu For:ma (České Budějovice).

V případě zájmu o kurz mě kontaktujte nebo se rovnou přihlaste zde.

Poslední kurz letošního roku začne 17. 10. 2023 od 16:00 hodin.


PŘEDPORODNÍ RITUÁLY

Chcete oslavit těhotenství a přerod z ženy v matku? Chcete se nechat opečovat, zvědomit si, co Vás čeká a naladit se? Přejete si nechat odejít strachy a vykročit k porodu s vírou v sebe a miminko? V tom případě je předporodní rituál právě pro Vás. Nabízím skupinové předporodní rituály cca jednou měsíčně v kruhu několika podobně naladěných žen. Nebo individuální rituál v kruhu Vašich blízkých a rodiny či jen ve dvou. Záleží na Vašich představách a preferencích, vše se dá individuálně upravit.

V případě zájmu o rituál mě kontaktujte a domluvíme se.


PODPŮRNÉ SKUPINKY MATEŘSTVÍ S LEHKOSTÍ

Setkání pro ženy a jejich miminka.
Setkání je vedeno převážně formou sdílení, můžete přijít s čímkoli, co právě řešíte (kojení, nechce se kojit, chce se kojit často, bojkot, množství mateřského mléka, polohy při kojení, často pláče, uspávání, režim miminka, nošení v šátku/nosítku, zavádění pevné stravy...), probereme různé varianty řešení, výhodou skupinky mohou být rady a podpora od žen, které si podobnou situací také prošly. Plus bude vždy dané téma, na které bude krátká přednáška. 

12. 1. 2024 - zavádění pevné stravy kolem 6. měsíce věku dítěte